חדרי בריחה מפחידים - כל מה שלא רציתם לדעת

חדרי בריחה מפחידים

בעולם שלנו, שנע בקצב מהיר, דברים מתפתחים ומשתנים כל יום, וכידוע חדרי בריחה הם לא יוצאים מן הכלל. הם שונים מאוד מאלו שהיו לפני רק שלוש שנים, והמגמה הכללית נעה לכיוון איכות גבוהה יותר, תפאורה מפורטת יותר, וחידות מורכבות יותר טכנולוגית. התסריטים גם כן עושים קפיצות ענק קדימה מן התסריטים הקלאסיים של בריחות מבתי כלא ושודי בנק, והתעשייה ממשיכה להפתיע אותנו עם עלילות ייחודיות חדשות מעבר לכל דמיון.

הפופולריות העולה של חדרי בריחה הובילה לז'אנרים חדשים. אם תוסיפו שחקן בחדר, זה יראה כמעין תיאטרון שבו יש לכם כרטיסים לשורה הראשונה ואתם יכולים להשפיע על ההצגה באופן פעיל. לרוב, אלו מתמקדים בפחד באמצעות טריקים פסיכולוגיים להעשרת החוויה, אך המטרה הסופית נותרת זהה בסופו של דבר: לברוח בפרק זמן שמוקצב לכם.

חשוב לצייןלא תמיד תוספת של שחקן בחדר תייצר את אפקט הפחד. ולכן חשוב לבחור חדר מתאים מבחינת סיפור וסוג המשתתפים ולא רק בשל היותו חדר עם שחקן נלווה (בדרך כלל מדובר גם בחדר יקר יותר).
בין אם הם כוללים שחקן או לא, חדרי בריחה בסגנון אימה הם בהחלט משהו לא מהעולם הזה. צוות "Escape Room" מוכן לחלוק אתכם עשרה טיפים מהמומחים!

1. תתכוננו למה שאתם נכנסים אליו

אם אתם סובלים מבעיות חרדה, אתם בהריון, או שהנכם סובלים מקשיים רפואיים כלשהם אשר יכולים להגביל את יכולתכם לחשוב בצלילות או לנוע בחופשיות, אולי כדאי לכם לשקול מחדש השתתפות בחדרים מז'אנר האימה.חשוב להציב את הגבולות שלכם לפני שהמשחק מתחיל.

2. אל תצפו לחידות מורכבות

כשאנשים מבוהלים, הדבר מקשה על היכולת להתרכז ולתת את מיטב הביצועים. התאורה בחדרי בריחה מסגנון אימה הם לרוב דיי אפלולית, ובהתחשב במצבכם המעורער, חידות מתמטיות וחידות היגיון מורכבות לא יהיו בהכרח מתאימות. לכן, מומלץ לחובבי חידות להוריד מעט את הציפיות – חדרי אימה הם יותר עניין של הסערת רגשות מאשר מוחות.
דבר המומחה- לא תמיד ולא בכל החדרים (מומלץ להתייעץ עם מי שמפעיל את החדר)

3. שימו לב לרמזים נסתרים

התאורה, הצלילים והגובה שלהם ינסו להוביל אתכם לרוב בכיוון הנכון. לדוגמה בחדר חשוך לחלוטין מלבד כמה נקודות מוארות, האזור אשר מואר היטב צריך להיות מרכז העניין שלכם.

4. תאמינו בסיפור...

תשתדלו להשאיר את הספקנות שלכם מחוץ לדלת ותהיו יותר פתוחים למה שמחכה לכם. אפילו אם אתם יודעים בוודאות שזומבים הם לא אמתיים בכלל, זה בסדר לפחד מהם! כל העניין הוא להרגיש את האדרנלין, אז הגישה של "אני אמיץ ואני יודע שאין פה את הבובה מהסרט" יכולה להרוס את החוויה לכם ולקבוצה  שאתכם.

5. בלי פאניקה

יש קו עדין מאוד שחוצה בין היסחפות מלאה והזיכרון בכך שמדובר בסופו של דבר רק במשחק. להטריף את עצמכם לרמה של פאניקה מוחלטת היא פעולה הרסנית, ורק תגרע מן החוויה. כדי להימנע מזה, אתם יכולים להזכיר לעצמכם מעת לעת שבסופו של דבר מדובר רק במשחק לשם שעשוע, ושאף אחד לא באמת רוצה לפגוע בכם (אתם גם יוצאים מהחדר תוך 60 דקות אם תרצו או לא).

6. תתכוננו לניסיונות הפחדה סטנדרטיים

למרות שכדי להפחיד מישהו באמת נדרש זמן ומאמץ, יש כמה דרכים מהירות ויעילות. זה כולל הפחדות פתאומיות, אורות מהבהבים, קולות מטרידים וחזקים וגם תפאורה מפחידה. ישנו גם סיכוי גדול שהקבוצה שלכם תפוצל בשלב מסוים – להיות בקבוצה עם חברים זה מנחם, וזה יהיה הרבה יותר קל להפחיד מישהו כשהוא לבד.

7. הבטיחות שלכם היא מעל הכול

אם בכל שלב שהוא אתם חוששים לבריאותכם הגופנית או הנפשית, או שאתם מפוחדים יותר משהייתם רוצים להיות, תוכלו לעצור את המשחק מיד. אף אחד מהדברים האלו אינו מטרת המשחק, ואתם לא צריכים לעבור חוויה שאתם מרגישים לא שלמים אתה בין אם מדובר במשחק שאינו מאוזן דיו, או שחדרי אימה הם לא ה- Cup Of Tea שלכם.

8. לבשו בגדים פשוטים ונעליים נוחות

חדרי בריחה רבים בסגנון אימה כוללים זחילה או ריצה. נעליים נוחות, רצוי סגורות, הן לרוב המלצה טובה מאוד בכדי ליהנות מהחדר. כמו כן, מומלץ ללבוש בגדים שלא יכאב לכם אם יירטבו או יתלכלכו בדם מזויף או חומרים אחרים (מי יודע?).

9. אל תהרסו את החדר

למעשה, עדיף להימנע ממגע עם דברים שלא נראה לכם שאתם צריכים לפרק, להרוס או לזרוק. בנוסף, המפעיל שצופה בכם במהלך המשחק יוכל לייעץ לכם אם אתם לא בטוחים אם מה שאתם הולכים לעשות קשור לחידה או שמדובר בהריסת תפאורה שתהרוס לכם ולבאים אחרכם את המשחק.

10. אף פעם אל תרוצו בחושך

אנחנו לא יכולים להדגיש מספיק את חשיבות פרט זה – רוב התאונות המצערות יכולות לקרות כשאנשים נכנסים לפאניקה ונכנסים בריצה בקיר, או מועדים על דבר-מה. בבקשה, אם האורות כבויים, ואתם לא יכולים לראות לאן אתם הולכים, אל תזוז אלא אם כן אתם לגמרי מוכרחים, או שתעשו את זה בזהירות יתרה. גם אם רודפים אחריכם...
חדרי בריחה הם כיף גדול, כל עוד אתם יודעים מול מה או מי אתם עומדים, ואין לכם גבולות כלשהם שהצבתם שיכולים לגרוע מן החוויה.

עכשיו אתם מוכנים לבחור ממגוון החדרים הרחב – בהצלחה! כדי לעשות בריחה מוצלחת, מומלץ לקרוא את איך לפתור חידות בחדרי בריחה.

קטגוריה: טיפים לחדרי בריחה
מאמרים אחרים